zprávy

Zbavíme vás nepotřebné spotřebiče ekologicky a zdarma!

časopis

Ušetřete si místo ve vaší domácnosti na něco užitečnějšího než nepotřebný elektroodpad! Z adresy vašeho bydliště zdarma vyzvedneme velké spotřebiče. chladničky, pračky, sporáky či myčky nádobí a zajistíme jejich recyklaci. Dáte-li do sběru alespoň jeden velký spotřebič, vezmeme vám i malý elektroodpad.

Služba funguje již v jedenácti slovenských městech
Odvoz spotřebičů z adresy vašeho bydliště si můžete zdarma objednat v Banské Bystrici, Bratislavě, Košicích, Nitře, Partizánském, Pezinku, Považské Bystrici, Prešově, Trenčíně, Trnavě a v Žilině.

Jak si sběr elektroodpadu objednat?
Navštivte www.zberelektroodpadu.sk. V sekci „Objednat“ si najděte vaše město, vyberte si vyhovující termín sběru a vyplňte objednávku na bezplatný odvoz nepotřebného spotřebiče z vaší adresy. Objednat odvoz je třeba nejpozději dva dny před zvoleným termínem sklizně. Termíny sklizně jsou vícekrát ročně v závislosti na městě.

Sbíráme velké a těžké spotřebiče ze skupiny bílé techniky, které mají lidé obvykle problém naložit do svého osobního auta a odvézt na sběrný dvůr. Spotřebiče odevzdávejte do sběru očištěné, vylijte také vodu z filtru pračky či odmrazte mrazničku.

V den sklizně vyložíte staré spotřebiče do vchodu bytovky nebo za bránu domu. Nevykládejte je na ulici, aby se k nimi nedostali nelegální sběrači. Ti je totiž obvykle jen rozeberou na hodnotné součástky a zbytek porozhazují po okolí. Vytváří se tak černé skládky a z amatérsky rozebraných spotřebičů mohou do okolí uniknout látky škodlivé pro životní prostředí.

Naši přepravci vám zatelefonují nebo zazvoní na zvonek, abyste jim spotřebič předali a odvezou ho ke zpracovateli k recyklaci.

Přes tuto službu nesbíráme jen televizory a monitory, které se většinou vejdou do auta. Můžete je zanést na sběrný dvůr, který můžete využít pro veškerý elektroodpad iv případě, že nechcete čekat na termín této služby sběru elektroodpadu a víte si elektroodpad na sběrný dvůr dopravit svépomocí. Výhodným způsobem ekologické likvidace spotřebiče, je hned při koupi nového využít službu jeho zpětného sběru přes elektroprodejnu.

Slovenský unikát
Sběr elektroodpadu tímto způsobem nefunguje v žádné jiné zemi EU. Spotřebitelé v EU i na Slovensku jej mohou zdarma předat na sběrné dvory, do prodejen či v rámci sběrů, které organizují samosprávy. Přepravu spotřebiče na sběrné místo si však obyvatelé v každé zemi EU včetně Slovenska musí zajistit svépomocí. Výhodné je také využít služeb prodejen, které odvezou starý spotřebič při dovozu nového. To už však nemusí být zadarmo, jelikož prodejce do poplatku zahrnuje většinou i další služby, například vynášku nového spotřebiče do bytu, jeho instalaci či likvidaci obalů z něj. Proto je služba sběru elektroodpadu přímo adresy bydliště, kterou si lze zdarma objednat přes www.zberelektroodpadu.sk, tak výjimečná.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora