zprávy

Porovnání parametrů Steganos Online Shield VPN versus Kaspersky VPN Secure Connection Free: Kdo má lepší hodnocení

časopis

Koho se vyplatí objednat: Steganos VPN Online Shield, nebo se spíše vyplatí Kaspersky Secure Connection Free? Vlastnosti obou VPN jsme vzájemně porovnali, obodovali je a skóre je 5,4/10 ku 6/10.

Rychlost připojení Steganos VPN Online Shield proti Kaspersky Secure Connection Free, kdo je rychlejší?

Důležitý parametr VPN je rychlost, což lze říct také o Steganos Online Shield VPN a Kaspersky VPN Secure Connection Free.

Průměrná rychlost první jmenované byla 9 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 73 Mb/s. Steganos VPN byla o 64 Mb/s pomalejší nežli Kaspersky Secure Connection Free.

O rychlosti nahrávání dat informuje upload, u Steganos VPN Online Shield dosáhl 1 Mb/s. Kaspersky Secure Connection Free jsme v průměru naměřili 83 Mb/s. Je tak o 82 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 271 ms. Konkurenční Kaspersky VPN Free jsme naměřili průměrných 15 ms. Čím nižší hodnota rychlosti odezvy, tím lépe, takže Steganos VPN se projevila o 256 ms horší.

Výsledek Steganos Online Shield VPN proti Kaspersky VPN Secure Connection Free je zatím 3 /10 : 5/10.

Zadaří se Steganos Online Shield VPN obejít ochranu Netflixu?

Vysoká rychlost je pro odblokování zahraničního Netflixu důležitá, Steganos Online Shield VPN tuto možnost nedokáže. K odblokování většinou postačí spustit VPN a vybrat zemi, Kaspersky Secure Connection Free cizojazyčný Netflix odblokovat nedokáže.

Pokud budete mít VPN, můžete odblokovat videa na YouTube, která jsou v Česku skrytá. Kaspersky VPN Secure Connection Free takovou schopnost obsahuje. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku nezvládá.

U VPN doporučujeme ohlídat také další funkce, jako je ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a blokování trackerů. Kupříkladu Steganos VPN Online Shield obsahuje ochranu před DNS únikem a Kaspersky Secure Connection Free například neobsahuje white list.

Skóre v sekci funkce tak je 7 /10 x 3/10.

Jak je na tom Steganos VPN Online Shield v nabídce počtu zemí a serverů?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, Steganos VPN Online Shield udává 135 serverů, v aplikaci Kaspersky Secure Connection Free jsme našli 300 serverů. První z dvojice VPN tak nabízí o 165 méně .

VPN doporučujeme vybírat také podle počtu zemí, který u Kaspersky VPN Secure Connection Free v době psaní článku byl 33. Druhá srovnávaná VPN nabízí 10, o 23 méně. V této disciplíně tedy prohrává .

Sledujte také počet současně připojitelných zařízení, jichž Steganos Online Shield VPN zvládne 5. Kaspersky Secure Connection Free v jeden moment připojí neomezeně zařízení. Kompletní přehled parametrů si přečtěte v článku VPN zdarma.

Které platformy podporuje Steganos VPN Online Shield a jaké umí Kaspersky VPN Free?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, Steganos Online Shield VPN podporuje operační systém Android a ochrání přístroje na systému iOS. Druhá VPN Kaspersky VPN Secure Connection Free iOS pokrývá, telefony a tablety s Androidem standardně dokáže připojit.

Vydávání informací o uživatelích se řídí jurisdikcí, kde má VPN svoje sídlo. Steganos VPN Online Shield sídlí v Německu. Provozovatel druhé VPN má kořeny v Rusku.

Služba Steganos VPN není v českém překladu, Kaspersky VPN Free česky umí.

V hodnocení platforem dosáhla Steganos VPN výsledku 9/10 a Kaspersky VPN Free získává 9/10.

Cena v akci Steganos Online Shield VPN vs. Kaspersky VPN Secure Connection Free

Kaspersky VPN Free můžete mít zdarma, druhou VPN lze mít od 92 Kč měsíčně. Známka za poměr cena/funkce je 3/10 pro první VPN a 10 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora