zprávy

Plasmová řezačka: Řezání plazmou je efektivní a rychlá metoda

časopis

Plasmová řezačka umožňuje dělení neželezných kovů a elektricky vodivých materiálů – ocel, nerezová ocel, hliník, či měď. Plazmový paprsek je tenký a přesný, nejen proto je plazmový řezací stroj oblíbený mezi hobby nadšenci i profesionály.

Plazmové řezání

Plasmová řezačka funguje na principu řezání v úzkém stabilizovaném elektrickém oblouku, který vzniká mezi vnější a vnitřní elektrodou. Elektrický oblouk je plazmovým plynem vysokou rychlostí vyfukován, vzniká tak plazma, která dosahuje velmi vysoké teploty. Tenký plazmový paprsek umožňuje rychlé a přesné dělení materiálů. Bez problému tak zvládnete i vyřezávání složitějších tvarů, což lze ocenit v mnoha oblastech průmyslu.

Vhodné materiály

Díky tomu, že plazmová řezačka umožňuje dělení vodivých i nevodivých materiálů, je opravdu univerzální. S klasickou metodou přeneseného oblouku je možné řezat všechny vodivé materiály. Plazmový řezací stroj lze přitom nastavit i tak, aby fungoval bez přeneseného oblouku. V takovém případě lze spolehlivě řezat i nevodivé materiály. Kvalita povrchu materiálu navíc nehraje roli. Znečištění, koroze či lak mají na proces řezání pouze minimální vliv.

Výhody řezání plazmou

Plazmové řezačky nabízí celou řadu výhod. Kromě řezání rozmanitých materiálů a přesnosti řezu je velkou výhodou rychlost řezání. Ve srovnání s řezáním kyslíkem je výrazně rychlejší, zejména při dělení tenkých a středně tlustých materiálů. Samozřejmostí je vysoká kvalita řezu. Během celého procesu je sníženo vnesené teplo do materiálu, tím se snižuje pravděpodobnost vzniku deformací. Díky řadě výhod bývá řezání plazmou automatizováno a využíváno i ve strojním průmyslu, ovšem i dalších profi oblastech.

Plazmová řezačka je moderním nástrojem, který se hodí pro domácí i profesionální využití.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora