zprávy

Hossa se vrací do Chicaga, podepsal neobvyklou smlouvu

časopis

Marián Hossa podepíše jednodenní smlouvu s Chicagem Blackhawks a oficiálně ukončí kariéru jako člen týmu, oznámil klub v úterý.

Hossa, člen hokejové Síně slávy od roku 2020, podepíše slavnostní smlouvu ve čtvrtek v United Center před zápasem Blackhawks proti Seattlu Kraken.

Hossa poprvé podepsal s Blackhawks 1. července 2009 a pomohl klubu vyhrát tři Stanleyovy poháry (2010, 2013 a 2015) jako jeden z nejuniverzálnějších hráčů v historii.

Rodák ze slovenské Staré Ľubovne Hossa zaznamenal v 534 zápasech základní části kariéry v Chicagu 186 gólů a 229 asistencí, k tomu přidal 21 gólů a 52 asistencí ve 107 zápasech play-off.

Hossa byl draftován v roce 1997 týmem Ottawa Senators v prvním kole, celkem z 12. místa. Po sedmi sezónách v Senators hrál za Atlanta Thrashers, Pittsburgh Penguins a Detroit Red Wings, než podepsal smlouvu s Blackhawks.

Promiň, táta, ale ty jsi dal za sezónu jeden gól. Za své ruce děkuji mámě

Po vynechání celé sezóny 2017ú-18 kvůli progresivnímu kožnímu ekzému uvedl, že už nebude hrát a Blackhawks uzavřeli jeho smlouvu jako dlouhodobé zranění. Jeho kontrakt, který vypršel na konci roku 2021, byl v roce 2018 vyměněn do klubu Arizona Coyotes.

Hossa ukončil kariéru s 525 góly a 609 asistencemi ve 1309 zápasech.

Hossa odehrál pět Zápasů hvězd NHL a hrál ve třech po sobě jdoucích finále Stanleyova poháru se třemi různými týmy, než nakonec prorazil s Blackhawks.

„Blackhawks a město Chicago mají v mém srdci speciální místo,“ uvedl Hossa v prohlášení.

„Zavázat se k této organizaci v roce 2009 bylo tím nejlepším rozhodnutím, jaké jsem kdy udělal. Odejít do důchodu jako Blackhawk je splněný sen a neuměl jsem si představit, že bych oficiálně ukončil kariéru jiným způsobem,“ dodal.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora