zprávy

Britové se řadí s vládou. Co uděláme s hvězdnými Rusy bez vlajky?

časopis

Organizátoři Wimbledonu diskutují s představiteli britské vlády o účasti ruských a běloruských tenistů na grandslamovém turnaji.

Wimbledon začne začátkem července.

Hráči z těchto zemí mohou na akcích ATP, WTA a ITF startovat jen pod neutrální vlajkou. Jedná se o reakci na ruskou vojenskou invazi na území Ukrajiny, kterou podpořilo i Bělorusko.

„Zaznamenali jsme pokyny britské vlády ohledně účasti neutrálních sportovců z Ruska a Běloruska na britských sportovních akcích,“ citovala agentura DPA z oficiálního prohlášení All England Clubu, který pořádá grandslamový turnaj. Podle tamního ministra sportu Nigela Huddlestona by měli sportovci z těchto zemí prokázat, že nepodporují ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Naše rozhodnutí ohledně Wimbledonu plánujeme oznámit v polovině května,“ dodali organizátoři. Akce s nezávislým statutem je na programu od 27. června do 10. července, uzávěrka přihlášek je v květnu.

Sport. Top view of male tennis player hitting ball with racket.

Po roce je všechno naruby. Na ženský tenis ani vzorce neplatí
Nejlepší ruský singlista je momentálně Daniil Medveděv, vítězi loňského US Open patří v žebříčku ATP druhé místo. V nejlepší desítce figuruje také jeho krajan Andrej Rublov na osmé příčce.

Medveděvovi na lednovém Australian Open těsně uprchl druhý grandslamový titul, když ve finále nestačil na Španěla Rafaela Nadala. Roland Garros zřejmě vynechá po operaci kýly.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora