zprávy

Jak správně vyměnit sklo u krbu či krbových kamen

časopis

Pokud potřebujete vyměnit sklo u krbu či krbových kamen, pravděpodobně došlo k jeho poškození. V následujícím článku vám poradíme, kde je možné nové sklo zakoupit, jak jej správně aplikovat a jak do budoucna zabránit opětovnému prasknutí.

Nákup nového skla

Pro výměnu skla bude nutné nejprve nové sklo obstarat. Kamnařina nabízí dovozové keramické žáruvzdorné sklo z Francie a Německa, které je vhodné jak do kamen, tak i do krbových vložek. V obou případech je možné vybírat z mnoha rozměrů, které budou vašemu krbu nebo kamnům vyhovovat. Pokud však takový rozměr nenajdete, existuje možnost objednání skla na míru, které bude vyřezáno, pečlivě zabaleno, aby se předešlo jeho rozbití a vyexpedováno do 72 hodin od objednávky.

Pokud si budete objednávat žáruvzdorné sklo na míru, dostanete ho v tloušťce o 4 mm a jeho cenu si můžete vypočítat v kalkulačce. Jeho výhodami je nulová roztažnost, odolává teplotám až do 800°C a teplotním šokům do 750°C. Vyznačuje se dobrou pevností a je tak možné montovat jej do kamen na dřevo i uhlí.

Co dál budete k výměně potřebovat

Žáruvzdorné sklo nebude to jediné, co budete k výměně potřebovat. Dále si obstarejte těsnící šňůru, která bude oddělovat sklo od kovu a také kvalitní, teplotně odolné lepidlo.

Na co si dát pozor, aby k prasknutí skla nedocházelo opakovaně

K prasknutí skla na kamnech či krbu dochází nejčastěji z důvodu nekvalitní montáže, mechanického poškození skla anebo nekvalitní, zteřelé těsnící šňůry.

Při montáži dbejte na to, aby se sklo nikde nedotýkalo kovu. Žáruvzdorné sklo se horkem nerozpíná, kov však ano. Sklo tedy musí mít okolo rámu prostor o 2 – 3 mm. Kvalitní montáž dále proveďte dokonalým očištěním staré těsnící šnůry, pro dočištění je možné použít také například technický benzin. Na sklo nebo na dvířka kamen nalepte těsnící šňůru za pomoci teplotně odolného lepidla a vložte jej do rámu. Nakonec dotahujte šroubky o kříže, ponechejte jim však trochu volnosti, abyste předešli dalšímu prasknutí.

V neposlední řadě se okolo krbu či kamen pohybujte s opatrností, abyste sklo nepoškodili pomůckami ke krbu či dřevem, které nakládáte.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora