zprávy

Hašek opět na scéně. Tentokrát neútočí na Ovečkina, ale prosí ruský klub

časopis

„Odsuďte válku, ruská armáda na Ukrajině zabíjí tisíce lidí včetně žen a dětí,“ vyzval Dominik Hašek svůj bývalý klub v KHL, v jehož dresu se rozloučil s hokejovou kariérou.

Dominik Hašek v dresu Spartaku Moskva v sezóně 2009/2010.
Za svůj postoj k válce na Ukrajině byl ruskými médii označen za nacistu. Svými názory se však netají a nadále se otevřeně vyjadřuje ke krokům Vladimira Putina. Nyní Dominátor oslovil svůj bývalý klub v KHL, kde před jedenácti lety odehrál poslední sezónu kariéry.

V příspěvku na sociálních sítích Spartaku Moskva nejprve blahopřál k výsledkům v uplynulém ročníku – Spartak se díky vystoupení Jokeritu z KHL dostal do čtvrtfinále play-off, kde padl s Petrohradem 1:4 na zápasy. Potom však Hašek vyzval členy klubu i jeho fanoušky, aby odsoudili dění na Ukrajině:

„Chci vám napsat, že jsem velmi smutný, že armáda vaší země vtrhla do suverénní demokratické Ukrajiny. Ruská armáda tam zabíjí tisíce lidí včetně žen a dětí. Tyto trestné činy budou vyšetřeny a pachatelé odsouzeni.


Alibista, srab, lhář. Všichni Rusové pryč z NHL! Hašek se pustil do Oveččina
Chci vás (klub a každého jednotlivce) požádat, abyste tuto Putinovu válku odsoudili. To pomůže ukončit tuto agresivní válku, a především budete moci zachránit mnoho životů. Včetně životů vašich mladých spoluobčanů poslaných do války mimo vaši vlast.“

Hokejové kluby v KHL se staly nástrojem proruské propagandy. Na stadionech se objevují billboardy jako „Putin je náš prezident“ či se promítají válečné symboly „Z“.

Dva neruské týmy, Jokerit Helsinky a Dynamo Riga, se ale na protest proti invazi rozhodly ze soutěže vystoupit a ruský hokej čelí sankcím i ze strany NHL, která pozastavila spolupráci s ruskými skauty.

- Reklama -časopis
PR články

Redakce doporučuje

Články autora